26 Sep

Svetovni glasbeni dnevi z ljubljanskimi mestnimi piskači

Prešernov trg, Ljubljana 26. September 19:00

19.00 – 19.45, Prešernov trg

Delavska godba Trbovlje

dirigent: Jože Kotar

 

1. Satoshi Yegisawa (Japonska): Fanfare – The benefication from Sky and mother Earth

2. Jani Golob (Slovenija): Allegro festivo

3. Marko Mihevc (Slovenija): Marcus Praesidialis

4. Tomaž Habe (Slovenija): Sinfonia Carnioli

5. Črt SOJAR Voglar (Slovenija): Ljubljanska uvertura

6. Marko Mihevc (Slovenija): Himna Evropi

7. Tomaž Habe (Slovenija): Modro rumeno

8. Bojan Adamič (Slovenija): Z omejeno brzino

 

 

20.00 – 19.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

Orkester slovenske vojske

dirigentka: Andreja Šolar

 

1. Florent Schmitt (Francija): Dionysiaques, op. 62

2. Karol Pahor (Slovenija): Istrijanka – 15 plesnih miniatur v duhu istrske narodne melodike

3. Luis Serrano Alarcon (Španija): Duende štirje preludiji

 

 

21.30 – 21.50, balkon Univerze v Ljubljani

Trobilni ansambel Akademije za glasbo

dirigent: Dušan Kranjc

 

Nejc Bečan (Slovenija): Ljubljanski mostovi – fanfare

2. Mesarski most

3. Tromostovje

4. Šuštarski most

 

 

od 22.00 do 23.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Slavka Osterca

Pet elementov

Avtor projekta: Marjan Šijanec

Izvajalci: Dr. Albinca Pesek, Dr. Lasanthi Maranjani Kalinga Donna, Jože Prezelj, Marjan Šijanec

27 Sep

Otvoritveni koncert: SIMFONIČNI ORKESTER RTV SLOVENIJA

Ljubljana: Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine 27. September 20:00

dirigent: Simon Krečič

solisti: YongYin Zhang (erhu), Jože Kotar (clarinet), Simon Klavžar (marimba)

 

PROGRAM

1. Helena Winkelman (ISCM Švica): Bandes dessinées (2012) 15' za godalni orkester

2. Ivo Petrić (Slovenija): Integrali v barvi (1968) 20' za simfonični orkester

3. Claude Ledoux (ISCM Valonija): Crossing Edges (2014) 17' za erhu in orkester

4. Božidar KOS (Slovenija): Spectrum (2014) 12' za bas klarinet, marimbo in orkester

5. Primož RAMOVŠ (Slovenija): Per Aspera ad Astra (1991) 17' za simfonični orkester

6. Nicolai Worsaae (ISCM Danska): Eight and a Half Pint (2012) 8’45” za simfonični orkester

28 Sep

Pihalni kvintet SLOWIND & Slovenski tolkalni projekt (SToP)

Ljubljana: Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine 28. September 16:00

SLOWIND

Aleš Kacjan (flavta), Matej Šarc (oboa), Jurij Jenko (klarinet), Paolo Calligaris (fagot), Metod Tomac (rog)

 

SToP

Barbara Kresnik, Marina Golja, Matevž Bajde, Damir Korošec, Franci Krevh, Tomaž Lojen, Davor Plamberger, Dejan Tamše

 

Jože Rošer, Boštjan Lipovšek (horn)

 

PROGRAM

1. Xiaozhong Yang (ISCM Chengdu): Cloud Cluster (2012) 10' za 5 tolkalcev

2. Vassilis Bakopoulos (ISCM Grčija): Wind Quintet No.1 (2012) 10'

3. Larisa Vrhunc (Slovenija): Hitrost razpadanja (2013) 9'48" za dva rogova in dva tolkalca

4. Sunleif Rasmussen (ISCM Ferski otoki): Motion/Emotion (2011) 10' za pihalni kvintet

5. Peter Adriaansz & Maarten Altena (ISCM Nizozemska): TWOMB for John Cage (201210' za sekstet tolkalcev

6. Corrado Rojac (ISCM Slovenija): Clichés (2003) 6' za pihalni kvintet

7. Jacob Gotlib (Med. Uni. Florida): Portrait Sequence (Blanching Out) (2012) 9' za tolkalni duet

8. Chris Hung (ISCM Hong Kong, Kitajska): Vibrant City (2014) 8' za 5 tolkalcev

 

 

Unicum: NEOFONIA

Ljubljana: Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana 28. September 20:00

dirigent: Steven Loy

solist: Malgorzata Walentynowicz (klavir)

 

PROGRAM

1. Kai-Young Chan (ind. prijava.): Fata Morgana (2012) 7'30" za violino, violo, kontrabas, oboo in fagot

2. Timothy Harenda (Stephen F. Austin): Purple Quartz (2014) 8' za bas flavto, bas klarinet, violončelo, vibrafon, klavir in elektroakustiko

3. Alla Zagaykevych (ISCM Ukrajina): Leandre (2012) 15'40" za flavto, saksofon, pozavno, harmoniko, violino, violončelo in elektronski posnetek

4. Uroš Rojko (Slovenija): Stone Wind II (2003/04) 12' za ansambel

5. Sukju Na (ind. prijava.): undersurface (2013) 10' za 7 izvajalcev

6. Ivan Buffa (ISCM Slovaška): Rebirth (2011) 8' za ansambel

7. Krzysztof Wołek (ISCM Poljska): Motions,Stase (2012) 12' za klavir in komorni ansambel

 

NOČ SLOVENSKIH SKLADATELJEV

Four points by Sheraton Ljubljana Mons 28. September 22:00

Anja Brezavšček (flavta), Boštjan Lipovšek (rog), Dušan Kranjc (pozavna), Miha Šuler (pozavna), Simon Klavžar (marimba), Tina Žerdin (harfa)

 

 

PROGRAM

1. Dušan BAVDEK: Labirint dve za pozavni

2. Brina JEŽ BREZAVŠČEK: Stones Apart za flavto in harfo   

3. Žiga STANIČ: Tandem za dve pozavni

4. Peter KOPAČ: Chaconne za marimbo in harfo

5. Igor ŠTUHEC: Igra v dvoje – Velelnice za dve pozavni

6. Črt SOJAR VOGLAR: Sonatina za marimbo in harfo

7. Helena VIDIC: Hamal za rog in pozavno

8. Tomaž SVETE: Nuances za rog in pozavno

29 Sep

Koncertni atelje: KOMORNA GLASBA Z ELEKTRONIKO

Ljubljana: Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana 29. September 16:00

Valentina Štrucelj - klarinet

Luka Einfalt - evfonij

Nina Prešiček - klavir

 

 

PROGRAM

1. Oswaldo Torres (Društvo za sod. gl., Venezuela): Dialogues (2008) 6' za klavir solo

2. Chis Cree Brown (ISCM Nova Zelandija): Sound Barrel (2013) 8' za evfonij in fixed media

3. Chien-Wei Wang (ISCM Tajvan): Contemplation (2012) 10' za klarinet solo

4. Janez Matičič (Slovenija): Kozmofonija (1970) 12' za klavir in magnetofonski trak

5. David Beovič (Slovenija): Trije preludiji (2008) 5' za evfonij in klavir

6. Rikhardur H. Fridriksson (ISCM Islandija): Brons (2004/08) 11' za elektroakustiko

7. Jasper Vanpaemel (ISCM Flamska): Mono (2012) 8' za klavir solo

8. Michael Blake (ISCM Južna Afrika): Tombeau de Mosoeu Moerane (2011) 13'36" za klarinet in trak

 

KOMORNI GODALNI ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE

Ljubljana: Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine 29. September 20:00

dirigent: Simon Krečič

solisti: Miran Kolbl (violina), Janez Podlesek (violina), Gabriel Lipuš (bariton)

 

PROGRAM

1. Justina Repečkaitė (ISCM Litva): Chartres (2012) 9' za godalni orkester

2. Oľga Kroupová (Slovaški glasbeni center): Gryllus Musicalis (2014) 20' za violino in godalni orkester

3. Paolo Geminiani (ISCM Italija): Imminenze (2000) 8' za godalni orkester

4. Ansgar Beste (ISCM Sweden): Rituel Bizarre (2010) 12' for prepared string orchestra

5. Páll Ragnar Palsson (ISCM Estonia): Supremacy of Peace (2012) 10' for string orchestra

6. Alojz Srebotnjak (Slovenija): Ne, jaz nočem še umreti (1951) za glas in godalni orkester

7. Uroš Krek (Slovenija): Inventiones ferales (1963) 19' za violino in godalni orkester

 

MLADI SKLADATELJI AKADEMIJE ZA GLASBO LJUBLJANA

Ljubljana: Slovenska filharmonija, dvorana Slavka Osterca 29. September 22:00

Ansambel Microsonus

dirigent: Dominik Steklasa

 

PROGRAM

1. Karmen Vrečič (Slovenija): Nepričakovano (2015) 6' za flavto, fagot in violončelo

2. Alenja Pivko Kneževič (Slovenija): Blush (2015) 6' za klarinet, pozavno, violončelo, tolkala, harmoniko in vokal

3. Iztok Kocen (Slovenija): Through the night (2015) za violino, violo, violončelo, kontrabas, flavto, oboo, klarinet, rog, fagot in harmoniko

4. Tilen Leber (Slovenija): Trop (2015) 6' za trio saksofonov 

5. Simon Penšek (Slovenija): Now I am become Death (2015) 7' za dve harmoniki in živo elektroniko

6. Uršula Jašovec (Slovenija): Karōshi (2015) 8' za glas, klavir, čembalo, harmoniko, violino, violo, violončelo, kontrabas, harfo iflavto in tolkalca

7. Dominik Steklasa (Slovenija): 576 mp (thy) (2015) 10' za komorni ansambel

 

 

 

30 Sep

Koncertni atelje: ZBOR SLOVENSKE FILHARMONIJE

Ljubljana; Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine 30. September 16:00

dirigentka: Martina Batič

 

PROGRAM

1. Péter Zombola (ISCM Madžarska): Omnia tempus habent (2011) 5' 

2. Ivana Stefanovic (ISCM Srbija): Ako ko čuje glas moj (If you hear my voice) (2011) 8' 

3. Nuno Costa (ind. prijava.): Pater noster (2014) 5' 

4. Per Nørgård (ISCM Danska): Singing – Swinging (2010) 10' 

5. Gabriel Mălăncioiu (ISCM Romunija): Hommage a Papaji (2013) 8' 

6. Madeleine Isaksson (ISCM Gotland ): Ciels (2009/2010) 10' za šest glasov

7. Pavel Mihelčič (Slovenija): Sedmi angel (Seven Angels) (2012) 13’ Kantata za mešani zbor, trobento, rog, pozavno, 3 tolkalce in govorca 

Unicum: ANSAMBEL MD7 Z GOSTI

Ljubljana: Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine 30. September 20:00

dirigent: Steven Loy

 

PROGRAM

Diana Rotaru (Arfa): enter no silence (2011) 11' za flavto, klarinet, tolkalo, klavir in sopran 

Gordon Fitzell (ISCM Kanada): Pangaea Ultima (2010/14) 10' za bas klarinet, tolkalo, klavir, električno kitaro, violino, kontrabas

Heera Kim (ISCM Južna Koreja): Pan (2010) 9' za flavto, klarinet, tolkalo, prepariran klavir, violino in violončelo

Nenad Firšt (Slovenija): Violab (2009) 9' za flavto,klarinet, pozavno, tolkalo, klavir, viola in violončelo

Eun Young Lee (ISCM Amerika): a quiet way (2012) 9' za sopran in komorni ansambel

Nina Whiteman (ISCM Anglija): The Galaxy Rotation Problem (2013) 8'20" za klarinet, tolkalo, klavir in violino

Chen Yao (Nova glasba Amerike): O… What an awakening! (2012) 10' za sopran, flavta, klarinet, violina, violončelo, klavir in (dirigent)

Tadeja Vulc (Slovenia): Tlesk vode 7' for water and chamber ensemble

 

 

1 Okt

Koncertni atelje: KOMORNA GLASBA

Ljubljana: Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine 1. Oktober 16:00

Anja Brezavšček (flavta), Pija Hočevar (flavta), Valentina Štrucelj (klarinet), Eva Vrtačnik (oboa) Jože Rošer (rog), Marjan Peternel (klavir), Ljubo Rančigaj (klavir), Irina Kevorkova (violina), Igor Mitrović (violončelo), Miloš Mlejnik (violončelo), Jerica Steklasa (sopran), Slaven Kulenović (dirigent)

 

PROGRAM

Jakob Jež (ISCM Slovenija): Prelivi (Irridescences) (2012) 8' za glas in klavir

Juan Manuel Quinteros (ISCM Čile): Macondo (2013) 10' za violino, violončelo in klavir

Ljubo Rančigaj (ISCM Slovenija): Two concertante duos (2014) 11' za violončelo in klavir

Cassandra Miller (sod. gl., Vancouver): Nemico Orfeo (2014) 7' za sopran, dve flavti in violončelo

Ziv Cojocaru (ISCM Izrael): Do You Like Bill (2013) 10' za flavto, B klarinet, violino, violončelo in prepariran klavir

Renāte Stivriņa (ISCM Latvija): Composition 10. (inspired by W. Kandinsky) (2014) 7' za oboo, klarinet, rog, violino, violončelo in klavir

 

GODALNI KVARTET DISSONANCE

Ljubljana: SNG Opera in balet Ljubljana, Orfejev salon 1. Oktober 20:00

Janez Podlesek - violina

Matjaž Porovne - violina

Oliver Dizdarević Škrabar - viola

Klemen Hvala - violončelo

 

PROGRAM

Jae-Moon Lee (ind. prijava): String Quartet no. 2 - The Marriage of Heaven and Hell (2012) 10'

Amr Okba (EECMS): string quartet (2010) 9'

Patrícia Sucena de Almeida (ISCM Portugalska): nocturna itinera (2008) 10'

Alexander Khubeev (ISCM Rusija): String quartet №2 (2012) 8'

Wallin Rolf (ISCM Norveška): Curiosity Cabinet (2009) 10'

Lojze Lebič (Slovenija): Godalni kvartet  (1982) 20'

 

2 Okt

KVARTET SAKSOFONOV 4SAXESS

Ljubljana: Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana 2. Oktober 16:00

Lev Pupis - sopran saksofon

Oskar Laznik - alt saksofon

Primož Fleischman - tenor saksofon

Dejan Prešiček - bariton saksofon

 

PROGRAM

1. Tomoyuki Hisatome (ISCM Japonska): Bamboo Sprits (2013) 10'

2. Hans Thomalla (ISCM Nemčija): Albumblatt II (2011) 5'

3. Mirela Ivičević (ISCM Hrvaška): Goldspell (2012) 8'

4. Lachlan Skipworth (ISCM Avstralija): Dark nebulae (2010) 10'

5. Matthias Kranebitter (ISCM Avstrija): minced and bulbous (2014) 6' za kvartet saksofonov in elektroniko

6. Urška Pompe (ISCM Slovenija): Almost silenced (2013) 9'

ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE

Ljubljana: Cankarjev dom, Gallusova dvorana 2. Oktober 20:00

dirigent: TaeJung Lee

solista: Saar Berger (rog), Janez Podlesek (violina)

 

PROGRAM

1. Veli-Matti Puumala (ind. prijava): Rope (2010/12) 10'

2. Vito Žuraj (ISCM Slovenija): Hawk-eye (2014) 15' za rog in orkester

3. Patrick Brennan (ISCM Irska): Ballabile (2013) 7'

4. Nina Šenk (Slovenija): Into the shades (2012) 11'40" za violino in simfonični orkester

5. Max Savikangas (ISCM Finska): Whisked Whistle (2011) 10'

6. Hector Parra (ISCM Francija): InFALL (2011) 14'

 

 

ISCM - DSS © 2014 izdelava spletne strani