SPREMLJEVALNI PROGRAM



 

PETEK, 25. september 2015                                                                        

ob 20.00, Cerkev svetega Jakoba, Gornji trg 18, Ljubljana

MoTA – Muzej tranzitornih umetnosti

SONICA CLASSICS III:

Charlemagne Palestine: “”"ya’qobseksapilnakaosmeditacija””"

 

Vstopnina (http://www.mojekarte.si/si/sonica-classics-s-iii-charlemagne-palestine/vstopnice-102712)

 

 

NEDELJA, 27. september 2015

ob 11.00, MoTA Point, Gosposvetska 12, Ljubljana

MoTA – Muzej tranzitornih umetnosti

Charlemagne Palestine: Palestine ArtistTalk

Pogovor s skladateljem in projekcija njegovih video del.
 

 

od PONEDELJEKA, 28. septembra, do SREDE, 30. septembra 2015                                

9.00 do 12.30 in od 14.30. do 18.00, Filozofska fakulteta Ljubljana

Oddelek za muzikologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani

Med lokalnim in univerzalnim: Od modernizma k postmodernizmu

Mednarodni muzikološki simpozij, posvečen 80-letnici skladateljev Vinka Globokarja in Lojzeta Lebiča

 

 

TOREK, 29. september 2015                                                                                   

22.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Slavka Osterca, Ljubljana

Mladi skladatelji akademije za glasbo Ljubljana

Ansambel Microsonus

dirigent: Dominik Steklasa

 

K. Vrečič, A. Pivko Kneževič, I. Kocen, T. Lebar, S. Penšek, U. Jašovec, D. Steklasa

 

 

ČETRTEK, 1. oktober 2015                                                                                                  

18.00, Španski borci, Zaloška 61, Ljubljana

Pierluigi Billone: 1+1=1

Aviva Endean - klarinet, Sam Dunscombe - klarinet

 

Vstopnina (prodaja vstopnic: Španski borci, Zaloška 61)

 

22.00, SNG Opera in balet Ljubljana, dvorana -3

SNG Opera in balet Ljubljana

Grigorij Frid: Dnevnik Ane Frank

Slovenska praizvedba

 

Vstopnina (prodaja vstopnic: SNG Opera in balet Ljubljana)

 

 

PETEK, 2. oktober 2015                                                                                                                                

18.00, Društvo slovenskih skladateljev, Kogojeva dvorana, Ljubljana

Zavod Sploh

Luka Juhart - harmonika

 

L. Juhart, B. Šaljić Podešva, A. Fuentes, E. Demetz, V. Žuraj, V. Globokar

 

 

PONEDELJEK, 5. oktober 2015                                                                                                                  

19.30, Kazinska dvorana, Kongresni trg 1/I, Ljubljana

Akademija za glasbo Ljubljana

Koncert študentov kompozicije akademije za glasbo

Mojca Bitenc - sopran, Ermin Tkalec - klavir, Matjaž Kreča - kitara, Andraž Frece - harmonika Domen Lorenz - violina, Janez Pincolič – fagot, Ana Dežman – sopran, Eva Mittendorfer – flavta, Nadja Knez – harmonica, David Gregorc – basklarinet, Petra Vidmar - marimba

 

D. Veber, L. Firšt, A. Makor, N. Šebjan, E. Miklič

 

 

SREDA, 7. oktober 2015                                                                                         

19.00, Kulturni dom Nova Gorica, Nova Gorica

Pogovor ob kavi o glasbi

gost: skladatelj in akademik Lojze Lebič

moderatorka pogovora: Veronika Brvar

 

 

SOBOTA, 10. oktober            2015                                                                         

20.15, Kulturni dom Nova Gorica, Nova Gorica

Orkester Slovenske filharmonije

dirigent: Anton Nanut

solista: Boštjan Lipovšek - rog, Barbara Jernejčič Fürst - mezzosopran

 

L. Lebič, L. van Beethoven

 

Vstopnina (prodaja vstopnic: Kulturni dom Nova Gorica, Bevkov trg 4)

 

 

PONEDELJEK, 19. oktober 2015                                                                                         

19.30, Križanke, Viteška dvorana, Ljubljana

Koncert samospevov

Mihaela Komočar - sopran, Nina Uhari - klavir

 

M. Kozina, M. Ravel, R. Simoniti, J. Sibelius, M. Lipovšek, E. Melartin

 

PROST VSTOP na vse dogodke, če ni drugače navedeno.

 

 

 

 

 

 

 


ISCM - DSS © 2014 izdelava spletne strani